Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Wypadające włosy podczas szczotkowania, prysznicu lub codziennych czynnościach to naturalny proces. Jednakże gdy ilość wypadających włosów przekracza normę, warto pomyśleć o wizycie u trychologa.
Trychologia to kategoria medycyny zajmująca się badaniem i leczeniem chorób skóry głowy i włosów.

Trycholog to specjalista, który para się diagnostyką i leczeniem rozmaite problemów z włosami, takimi jak wypadanie włosów, łysienie, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież czy zaburzenia wzrostu włosów.
W przypadku wypadania włosów i łysienia, trycholog przeprowadza gruntowną analizę przyczyn problemu i dobiera odpowiednie leczenie. Podczas wizyty trycholog może przeprowadzić badanie mikrokamerą, w ramach którego na ekranie monitora pacjentowi zostaną pokazane detale stanu włosów i skóry głowy. Na tej podstawie trycholog dobierze odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno kurację farmakologiczną, jak i zabiegi takie jak mezoterapia igłowa czy dermapen.
W sytuacji wypadania włosów, najważniejsze jest odpowiednie nawilżanie skóry głowy, pielęgnacja włosów i wybór odpowiednich kosmetyków. Trycholog może doradzić w zakresie pielęgnacji i doboru odpowiednich kosmetyków, które przyczynią się do wzmocnienia włosów i redukcji wypadania.
Jeśli masz problemy z włosami, nie warto zwlekać z wizytą u trychologa. Wczesna diagnoza i odpowiednie leczenie może z dobrym skutkiem pomóc w zwalczaniu problemów z włosami i przywrócić im zdrowy wygląd. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę u doświadczonego trychologa.
Nasi specjaliści z dużą uwagą analizują stan włosów i skóry głowy każdego pacjenta, ażeby dobrać najlepsze metody leczenia. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego przypadku, dlatego każde leczenie jest dostosowane do potrzeb i oczekiwań pacjenta.
Jeśli cierpisz na wypadanie włosów albo łysienie, nie czekaj i umów się na wizytę u naszych profesjonalistów. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego kłopotu i przywrócimy Ci śliczne, zdrowe włosy.

Więcej: trycholog Chodzież.